hout, maf, olieverf
2021
15 x 10 x 5 cm
in bezit van museum Møhlmann
Kistje waarin de contact gebaren van 2020 en 2021 worden getoond door iemand die dat aan den lijve heeft ondervonden. Het zijn dan ook een soort zelfportretten, maar ik gebruik mijn eigen kop echter vooral als getuige in de tijd. De tekst op de buitenzijde is één millimeter diep gelazerd en gevuld met gekleurde mdf-vuller, een techniek die ik al vaker heb toegepast. In het doosje heb ik een elleboog aangebracht die uitgefiguurzaagd is en op een schuin blokje is gemonteerd. Het corona ’knopje’ is gemaakt van hout, kopspelden en ventielslangetjes en beschilderd met Black 2.0.
Het mag duidelijk zijn dat dit kunstwerkje ook onder ’zelfportretten’ ondergebracht zou kunnen worden.
Daar staan dan ook andere afbeeldingen van het kistje.
Black 2.0 is het zwart dat door een aantal kunstenaars is ontwikkeld als reactie op het alleenrecht dat Anish Kapoor had gekocht op een volkomen zwart dat dus geen licht absorbeert. Je kunt deze verf, die alweer verbeterd op de markt is gebracht onder de naam Back 3.0, alleen kopen als je een verklaring aflegt dat je niet Anish Kapoor bent.
IK vond het wel een goed idee om het virus ’niet te zien’ te maken, maar daarvoor zou ie in een zwarte achtergrond zijn geplaatst. Dat was goed te zien tijdens de Biënnale van Venetië in de expositie van - je raad het al- Anish Kapoor 😜